Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Pod wodą

Szczecin 03.02.2014


W ramach przygód z fotografią trochę fotek podwodnych.
Olbrzymia większość z Morza Czerwonego, nieliczne z Adriatyku.
Teoretycznie miała być to fauna, ale chwilowo zaplątały się też rozgwiazdy :).
Jak komuś nie pasują nazwy stworzonek, to od razu trzy argumenty na własną obronę: 
- niektóre wodne stworzenia mają po kilka równolegle funkcjonujących nazw. Przykład? Proszę: płaszczka, ogończa, patelnica + oczywiście jest jeszcze nazwa łacińska (taeniura) czy bardzo popularna angielska (ray),
- stworzenia wodne nie są moim hobby, jest nią fotografia, więc nieszczególnie przejmuję się tego typu pomyłkami (chyba, że pomylę np. rekina z krewetką :) ). Co nie znaczy, że nie dołożyłem wszelkich starań, by wszystko było jak należy
- I najważniejsze: Jak ktoś zakwalifikował strasznie do siebie podobne ryby pod różnymi nazwami, to niech teraz się nie czepia, że się ludzie mylą!!! :)


Chwilowo jeszcze nie wszystko działa - np. nazwy, ale pomalutku powinno wszystko ruszyć - mam przynajmniej taką nadzieję.


Dość narzekania - zapraszam do oglądania.

Postanowiłem dołożyć filmik z Morza Czerwonego. Widać na nim część wodnych stworzeń z powyższego albumu. Co prawda paru brakuje, ale też są jakieś extra. Do tego się poruszają!
Na początku i na końcu rybka zwana Gosią.
Zgadzam się - nie jest to fotografia, ale w końcu filmik został nagrany aparatem fotograficznym :)
Niestety w trybie nagrywania filmów aparat dość mocno ogranicza możliwość kontroli parametrów naświetlania i niestety również balansu bieli, ale i tak uważam, że wyszło zadowalająco.